Udhëzime për përdorim Hondrocream

Hondrocream është ilaçi më i fundit modern për trajtimin e patologjive të sistemit musculoskeletal. Ndihmon në luftën kundër osteokondrozës, dhimbjeve të kyçeve dhe artrozës. Ju mund të blini një krem ​​në Shqipëri në faqen zyrtare të prodhuesit.

Si të përdorim mjetin

Udhëzimet për përdorim janë shumë të thjeshta. Aplikoni produktin në zonën e problemit. Lëkura duhet të jetë e pastër dhe e thatë. Masazhoni produktin derisa të thithet plotësisht. Shmangni kontaktin me ujë për një orë pas aplikimit. Përdorni kremin 2-3 herë në ditë.

Kohëzgjatja e kursit përcaktohet në mënyrë të pavarur, pas përmirësimit të gjendjes dhe zhdukjes së dhimbjes. Ilaçi mund të përdoret jo vetëm gjatë trajtimit të sëmundjes, por edhe për parandalimin.

Indikacionet për përdorim

Sëmundjet e nyjeve, kërcit dhe ligamenteve - indikacione për përdorimin e Hondrocream

Treguesit për përdorimin e produktit janë shumë të gjera. Mund të përdoret me sukses për çrregullime të ndryshme të indeve, ligamenteve dhe kërcit.

Kur mund të përdoret kremi:

 • proceset inflamatore në indin kërcor të kyçeve;
 • çrregullime të qarkullimit të gjakut në gjymtyrë;
 • ndrydhje, mavijosje;
 • spazma akute të muskujve;
 • kushtet post-traumatike;
 • proceset e ndenjjes dhe inflamatore në shpinë, nyje;
 • osteokondroza;
 • artrozë;
 • Parandalimi i zhvillimit të osteokondrozës, artritit, artrozës për njerëzit mbi 40 vjeç.

Hondrocream rekomandohet gjithashtu për përdorim në ndihmën e parë për dëmtime, ndrydhje dhe mavijosje.

Kundërindikimet për përdorim

Ka disa kundërindikacione për përdorimin e Hondrocream. Përbërja përfshin vetëm përbërës natyralë të pranuar mirë nga trupi dhe nuk janë të varur nga varësia.

Mos përdorni ilaçin në rastet e mëposhtme:

 • intolerancën individuale ndaj përbërësve në përbërjen e produktit;
 • plagë të hapura në lëkurë;
 • lezione akute purulente të lëkurës;
 • digjet;
 • sëmundjet bakteriale, virale të shoqëruara me skuqje;
 • shtatzënia dhe periudha e laktacionit.

Prodhuesit rekomandojnë të përmbahen nga përdorimi i produktit për gratë gjatë shtatëzënësisë. Nuk ka informacion të saktë për efektin e kremës në fetus.